Lampy solarne są piękną ozdobą ogrodu. Dzięki delikatnemu światłu, jakie dają, pozwolą ci cieszyć się wypoczynkiem w tym miejscu również po zapadnięciu zmroku. Nie korzystają z energii elektrycznej, dzięki czemu nie generują dodatkowych kosztów. A przy tym ich działanie jest przyjazne dla środowiska. Spośród jakich rodzajów lamp ogrodowych możesz wybierać?

Słupki – podstawowy rodzaj lamp solarnych

Lampy solarne ogrodowe na słupku świetnie posłużą nie tylko jako wyjątkowa ozdoba. Dobrze sprawdzą się także do oświetlenia ścieżek na podwórku. Przydadzą się zwłaszcza w miejscach, które są nierówne i łatwo tam o upadek. Ten tradycyjny model lamp solarnych jest bardzo łatwy w instalacji. Poza tym można je bez problemu przenosić. Jeśli więc będziesz chciał zmienić ustawienie świateł, zrobisz to bez konieczności demontażu. Dodatkowo obudowy są wodoodporne. Z tego względu nie musisz martwić się o warunki pogodowe. Te urządzenia będą ci świetnie służyły niezależnie od pory roku.

Lampy solarne mogą mieć różne kształty

Jeżeli podstawowe formy nie spełniają twoich wymagań, możesz wybrać te bardziej wymyślne. Wtedy będą nie tylko przydatną, ale i również oryginalną ozdobą ogrodu. Jedną z mniej standardowych, ale nadal dość często spotykanych kształtów, jest kula. Jej zdecydowanym plusem jest łatwość w czyszczeniu. Poza tym ta forma wpasuje się w dowolną aranżację ogrodu, nadając jej miękkości. Dekoracją, która z pewnością zwróci uwagę każdego gościa, będzie lampa, która kształtem przypomina zwierzę. Istnieją również takie, mające formę kryształu. Dzięki temu dawane przez nie światło wygląda ciekawiej niż w podstawowych modelach.

Wyjątkowe ozdoby dla wymagających osób

Jeśli nadal trudno jest ci wybrać lampy solarne do ogrodu, które spełniałyby twoje wymagania estetyczne, powinieneś zobaczyć te przypominające pochodnie. Diametralnie zmienią wygląd otoczenia. Będą niezwykle klimatycznym akcentem podczas wieczornego spotkania z przyjaciółmi i na pewno zrobią na nich wrażenie. Lampy te, oprócz wbudowanego akumulatora, posiadają także diody LED, których falujące światło imituje ogień. Równie piękną ozdobą będą latarenki. Idealnie nadadzą się do oświetlenia schodów czy ścieżek. Posiadają wewnętrzny odbłyśnik, który równomiernie rozprasza światło.

Przydatne i wytrzymałe lampy najazdowe

Lampy najazdowe to oświetlenie niezwykle solidne. Zostało specjalnie zaprojektowane do tego, żeby po nim chodzić, a nawet jeździć różnego rodzaju pojazdami. Świetnie sprawdzą się przy ścieżkach oraz jako ozdoba ogrodu, ale nie tylko. Dobrze spełnią swoją funkcję również przy wjeździe do garażu. Jeżeli w ogrodzie masz oczko wodne, dobrym pomysłem będzie zainstalowanie lamp blisko niego. Dzięki temu pięknie zaakcentujesz to miejsce, ale też sprawisz, że wieczorami stanie się widoczne – w ten sposób nikt do niego nie wpadnie.

Wybór lampy solarnej to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz ekologicznego sposobu na oświetlenie ogrodu czy podwórka. Dodatkowo będzie to wyjątkowa ozdoba, przyciągająca wzrok twoich gości.